O nas

Warmińska Winnica

położona jest u ujścia rzeki Kiermas w ekspresyjnej, graniczącej z lasem, 5-hektarowej pradolinie jeziora Bogdańskiego. Do dyspozycji gości oddajemy dwa domy mieszkalne oraz domki letniskowe. Zarówno domy jak i domki są komfortowo wyposażone. Dla gości dostępna jest nagłośniona sala rozrywkowa ze stołem do bilardu, piłkarzykami, stołem do ping-ponga i rzutkami. Na terenie winnicy znajdują się zarybione stawy, ogrody, plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej, kolejka amerykańska „Tyrolka", altany, sad, łąka.

Odrobina historii

Skajboty

to malownicza miejscowość położona 13 km od Olsztyna, wśród unikalnych jezior i lasów. Założył je Henryk z Łajs, zasadźca Barczewa oraz brat Jana, założyciela Olsztyna. Przywilej założenia wsi został podpisany 11 listopada 1362r. Dnia 27 maja 1487r. miejscowość została wykupiona przez kanoników od jedynej spadkobierczyni - Sophii, wdowy po Michale Schaybot. W pierwotnej postaci wieś zajmowała obszar 60 łanów (około 1039 hektarów). Nazwę wieś otrzymała od stanowego przywódcy Balthasara Skaiboth, który odgrywał dużą rolę podczas wojny trzynastoletniej. W przeciągu wieków nazwa jednak ulegała metamorfozie, od Skaiboth, przez Skaibutis, Skaibutai, Scayboth, Scayboten, czy Skajwot i Skaibotten, aż do obecnych Skajbot.

Herkus Monte.

W winnicy ze szlachetnych szczepów winorośli produkujemy wino pod własną marką Herkus Monte, które serwujemy gościom. W zależności od pory roku goście mogą uczestniczyć w winobraniu i szeregu atrakcji z tym związanych, między innymi obserwować poszczególne etapy winifikacji oraz zwiedzać piwniczkę i degustować nasze wina..

Dla naszych klientów

Moc wrażeń

Organizujemy imprezy urodzinowe, wieczory panieńskie i kawalerskie, a także śluby cywilne w plenerze, wesela, przyjęcia komunijne, chrzciny albo inne wydarzenia okolicznościowe. Imprezy integracyjne dla firm w przystępnej cenie to również nasza specjalność!

Nie tylko kajakiem.

Wieś graniczy z Jeziorem Bogdańskim, przez które przepływa rzeka Kiermas, szlak niezapomnianych spływów kajakowych. Okolica słynie ze śródpolnych oczek wodnych i bagien, które stanowią naturalną ostoję dla dzikich zwierząt (łosie, wilki, jelenie, sarny, dziki, lisy, zajęce, borsuki, tchórze, wydry, bobry, jenoty) i rzadko spotykanych gatunków ptaków (orzeł bielik, rybołów, jastrząb, czapla siwa, kosy, sójki, kuropatwy, żurawie). Na naszym terenie lęgowiska w czasie letnim mają, bociany, dzikie kaczki, dudek.